Автор Тема: Молитва читаемая перед исповедью  (Прочитано 145 раз)

Оффлайн qickys

• Administrator
  • Hero Member
Молитва читаемая перед исповедью
« : 22 Января 2018, 10:27:18 »

" Боже и Господи всех! Всякаго дыхания и души имый власть. Един исцелити мя могий, услыши моление мя, окаяннаго, и гнездящегося во мне змия наитием Всесвятаго и Животворящаго Духа умертвив потреби: и мене, нища и нага всякия добродетели суща, к ногам святаго моего отца духовнаго со слезами припасти сподоби, и святую его душу к милосердию, еже миловати мя привлецы. И даждь, Господи, в сердце моем смирение и помыслы благи,  подобающия грешнику, согласившемуся Тебе каятися, и да не в конец оставиши душу едину, сочетавшуюся Тебе и исповедавшую Тя, и вместо всего мира избравшую и предпочетшую Тя: веси бо, Господи, яко хощу спастися,   аще и лукавый мой обычай препятствием бывает: но возможна Тебе, Владыко, суть вся, елика невозможно суть от человека. Аминь."

Информация на сайте предназначена для ознакомления и не заменяет обследования, диагностику и консультации у специалиста. Администрация не несет ответственности за последствия и результаты, которые могут получить читатели после использования советов и рецептов на сайте. Всегда обращайтесь к врачу!!!